Міжнародний круглий стіл «Інтеграція внутрішньо та зовнішньо переміщених українських учнів до місцевого освітнього середовища»

25 жовтня 2023 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувся міжнародний круглий стіл «Інтеграція внутрішньо та зовнішньо переміщених українських учнів до місцевого освітнього середовища (на прикладі України, Польщі, Франції та Німеччини)». Відкрив захід привітальним словом від університету проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор Андрій Саміла, який розповів про види гуманітарної діяльності, до якої долучається університет.
На заході були представлені результати соціологічного дослідження, проведеного впродовж квітня-липня 2023 року серед переміщених учнів середніх шкіл (в Україні, Франції, Німеччині, Польщі), їх батьків, освітян щодо адаптації до нового освітнього середовища. Виконавцями проєкту стали члени Української асоціації дослідників освіти доктор педагогічних наук, професор Університету Екс Марсель (м. Марсель, Франція) Олена Ковальчук, а також кандидат соціологічних наук, доцент Чернівецького університету імені Юрія Федьковича Тетяна Медіна. Дослідження проведене у межах проєкту «Український учень в Європі та Україні: соціальна адаптація внутрішньо та зовнішньо переміщених школярів середньої ланки навчання в умовах війни», що реалізується за сприяння Української асоціації дослідників освіти та за фінансової підтримки Європейської асоціації дослідників освіти. До обговорення результатів дослідження долучилися Gregory Steinbeiss (Johannes Kepler University Linz), президент (професор Оксана Заболотна) та члени Української асоціації дослідників освіти, студенти освітніх програм «Соціальне забезпечення» та «Міжнародні відносини». Особливу подяку від УАДО висловлюємо доценту кафедри сучасних іноземних мов та перекладу Валентині Богатирець та студентці 3 курсу факультету історії, політології та міжнародних відносин Вікторії Матушак за організацію синхронного перекладу під час проведення круглого столу. На основі резолюції за результатами круглого столу будуть розроблені пропозиції до Міністерства освіти і науки.

11