Освіта українських дітей у Литві: яким був спільний пошук рішень?

28 квітня 2022 року відбувся освітній форум на тему "Освіта українських дітей у Литві: пошук рішень на основі досліджень" (у форматі онлайн), у якому взяли участь 75 литовських і українських дослідників, аналітиків, представників шкіл, що займаються програмами початкової, базової та середньої освіти, представників муніципальних освітніх підрозділів та регіональних центрів освіти, вчителів, представників закладів неформальної освіти. Захід був організований Литовською асоціацією дослідників освіти, співорганізатор - Українська асоціація дослідників освіти. Зустріч відбулася в теплій, дружній атмосфері, осільки до неї долучилися люди, небайдужі до долі українських дітей та перемоги України у війні.

Дуже вразило, що країна з населенням 2,6 млн прихистила 20 тисяч дітей шкільного віку з України. Приємно було почути, як литовські освітяни переймаються тим, щоб діти мали можливість отримувати якісну освіту, перебуваючи за межами Батьківщини. Також їх хвилює той факт, щоб наші громадяни не почувалися ізольовано, щоб вони мали можливість інтегруватися в литовське суспільство. Пролунала ідея щодо створення української школи, де б працювали українські вчителі, які тимчасово перебувають на території Литви. Дякуємо за небайдужість до долі наших дітей!

Виступ президента УАДО проф. Оксани Заболотної про український освітній контекст

Виступ представника МОНУ Оксани Коваленко про реформу "Нова українська школа та її майбутнє"

Виступ Директорки Дмитрушківського ліцею Дмитрушківськоі сільської ради Уманського району Черкаської області Мовчан Ніни Іванівни

Повний запис освітнього форуму (мовою оригіналу)