Війна … Освіта: складний синтаксис або прийменники мають значення

Українська асоціація дослідників освіти докладає всіх зусиль, щоб донести правдиву інформацію з України світові. 

17 травня на запрошення керівника Дослідницького центру порівняльної педагогіки Університету Гонконгу доктора Анатолія Олексієнка президент УАДО проф. Оксана Заболотна представила CERC talk (CERC - Comparative Education Research Center of the University of Hong Kong (Дослідницький центр порівняльної педагогіки Університету Гонконгу)), який був частиною циклу пострадянських досліджень. 

Виступ привернув увагу представників академічної спільноти з багатьох країн - Китаю, Індонезії, Литви, Польщі та інших.

Презентерка наголосила на таких ідеях:

Слова 'війна' і 'освіта' є абстрактними поняттями, проте, якщо їх поєднати різними прийменниками, вони набувають реального значення і вимагають дій, спрямованих на збереження людства. Презентерка розглянула прийменники "проти" і "за" для поєднання слів ‘війна’ і ‘освіта’ і навела приклади в української вищої освіти під час російсько-української війни 2022.

У частині "Війна ПРОТИ Освіти", презентерка продемонструвала приклади руйнування закладів освіти і шкоди, завданої українській освіті російською навалою. Джерелом інформації стали історії членів УАДО.

У частині "Освіта ДЛЯ Війни" презентерка привернула увагу до російської пропаганди, спрямованої на підбурювання до антигуманних дій. Вона навела приклади того, що університети відіграють негідну роль, якщо вони керуються спотвореною метою, яка немає нічого спільного з розвитком, критичним мисленням, критичним мисленням, академічною доброчесністю і незалежністю.   

Навпаки, Освіта ПРОТИ Війни, чи, якщо більш позитивно, Освіта ДЛЯ Миру, керується потребою розвивати знання, навики і ставлення, які допомагають людям жити в мирі. Презентерка наголосила на головній меті освіти, якій не надавали достатньої уваги. Її до певної міри ігнорували, ніби  a priori добро мало достатньо сили, щоб перемогти зло.

Яким би дивним це не здавалося, Війна зробила багато ДЛЯ освіти. Швидше йдеться про те, що люди в усьому світі дізналися про Україну і її спадщину і зрозуміли реальне обличчя росії. Крім того, війна допомогла українцям зрозуміти, ким вони насправді є, і творити горизонтальні спільноти, які вміють самоогранізовуватися, розподіляти функції і підтримувати одне одного.

The video of the CERF talk is here.