ІІІ Зимова Школа УАДО «Європейські індикатори якості освітніх досліджень»

27 січня-1 лютого 2020 року у Луцьку відбулася ІІІ Зимова школа Української асоціації дослідників освіти (УАДО) «Європейські індикатори якості освітніх досліджень». Захід відбувся в рамках реалізації проекту Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне «Європейські індикатори якості освітніх досліджень для розширення можливостей освітян в Україні» (№ 587032-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-SUPPA). Організатори Школи: Українська асоціація дослідників освіти спільно з Луцьким національним технічним університетом за фінансової підтримки Програми Еразмус+ Європейського Союзу.

Урочисте відкриття відбулося в приміщенні бібліотеки Луцького національного технічного університету. Учасників гостинно привітав господар, ректор Луцького НТУ, доктор технічних наук, професор Петро Савчук. Зі словами привітання до учасників звернулась президент УАДО професор Світлана Щудло, а віце-президент УАДО професор Оксана Заболотна розповіла про історію та місію організації. За допомогою скайп-зв’язку побажав плідної роботи учасникам Зимової школи менеджер проектів Національного Еразмус+ офісу в Україні Петро Крайнік.

Учасниками школи стали 25 молодих науковців, які пройшли конкурсний відбір. Вони представляли заклади вищої освіти усіх областей України.

Робота школи проходила в атмосфері тісної співпраці всіх її учасників. Тренери ділилися цікавим досвідом, знайомили з інноваціями в сфері освітніх досліджень. Зокрема, загальний огляд Європейських індикаторів якості освітніх досліджень зробила проф. Оксана Заболотна (Умань). Проф. Сергій Курбатов (Київ) познайомив з найбільш авторитетними системами міжнародних університетських рейтингів (ARWU, QS, THE World University Rankings), а на практичному занятті учасники зробили SWOT-аналіз цих систем. Професор Олена Ковальчук (Луцьк) ознайомила з найважливішими передумовами написання успішних грантових пропозицій, а в останній день школи її учасники представили власні проекти, які стали результатом їх спільної роботи в групах. Доцент Володимир Сацик (Київ) охарактеризував сучасні стандарти академічного письма для молодих дослідників. Доцент Наталя Горук (Львів) розкрила особливості використання наративного підходу в якісних педагогічних дослідженнях. Доцент Тетяна Лісова (Ніжин) познайомила з теоретичними підходами та методами оцінювання в міжнародних порівняльних дослідженнях (TIMSS, PIRLS, ICCS, TEDS-M, ICILS, SITES, PISA, TALIS, PIAAC). Професор Світлана Щудло (Дрогобич) та доцент Тетяна Медіна (Чернівці) познайомили з емпіричними методами в освітніх дослідженнях (на прикладі наукових досліджень, використаних в проектах УАДО і проведених серед представників румунської та угорської національної меншин). Професор Олександр Длугопольський (Тернопіль) окреслив європейські стандарти акредитації освітніх програм. Доцент Людмила Загоруйко (Умань) познайомила з міжнародними наукометричними базами даних як платформами для представлення наукових здобутків. Доцент Юрій Ковальчук (Київ) охарактеризував програму Mendeley, яка є складовою міжнародної мережі науковців, і на прикладах показав, яким чином можна керувати бібліографічною інформацією дослідника.

До участі у Школі була запрошена національний експерт проекту PISA, методист Українського центру оцінювання якості освіти доцент Марія Мазорчук, яка розкрила особливості аналізу та інтерпретації даних міжнародних досліджень (на прикладі PISA).

Учасники Школи підтвердили готовність провести до 31 березня 2020 р. у своїх  освітніх закладах тренінг (семінар) за результатами навчання з метою поширення одержаних знань та навичок.

Насиченою і змістовною була культурна програма, організована господарями заходу – Луцьким технічним університетом. Зокрема, учасники школи відвідали Замок Любарта та інші об’єкти архітектурної спадщини Луцька, музей сучасного українського мистецтва Корсаків, музей бджільництва, виставу Волинського музично-драматичного театру. Сподіваємось, що у всіх учасників школи залишились лише приємні спогади.

 

Програма Школи:

https://drive.google.com/open?id=1OKNntXLMoWTDd0Kjcvcai2-qJBz4O-Tq

 

Інформація про Школу:

https://www.uera.org.ua/uk/node/140

http://lutsk-ntu.com.ua/uk/news/ievropeyski-indikatori-yakosti-osvitnih-doslidzhen-u-luckomu-ntu-zimova-shkola-uado?fbclid=IwAR2uqHODznEH1KP4MiR6siTAiBWjo-WSfNSW_VICxv9UG7L2PoGr6Zotjs0

 

Фоторепортаж Школи:

https://drive.google.com/drive/folders/1kzZU9nLWn4V0hABLUG-NggPzyTdleAxH

 

Презентації тренінгів: https://drive.google.com/open?id=1zcGCIvjx9G4TUl8DbzOc590qaCsS112a

 

Відеоматеріали учасників:

https://www.youtube.com/watch?v=4FSThF9WuFo&feature=youtu.be

Додатково:

Інформація про проект

Проект: «Європейська якість освітніх досліджень для розширення можливостей освітян в Україні» (№ 587032-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-SUPPA). Термін реалізації: 01-09-2017 – ‎31-08-2020.

Отримувач гранту: ГО «Українська асоціація дослідників освіти».

Цілі проекту:

Вести діалог між представниками академічної сфери і політиками в галузі освіти з метою забезпечення відповідності освітній політиці ЄС; забезпечувати впровадження інновацій у наукові дослідження через міждисциплінарні дослідження, а такою мережеву співпрацю з іншими інституціями; забезпечувати якість досліджень з європейським виміром; надавати молодим професіоналам знання про європейські індикатори якості досліджень, що відповідають їхньому особистісному і професійному рівню; заохочувати молодих викладачів та дослідників до викладання дисциплін з європейської тематики.

Координатор: Проф. Світлана Щудло, тел. +380967877866, email: ukrainian.era@gmail.com , svitlana.shchudlo@gmail.com

Сайт: www.uera.org.ua

Videos